NAUKA TENISA dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Ursusie, Halinowie i Józefowie

zobacz nasze programy tenisowe śledź nas na facebooku

"Sukces opiera się na prostych założeniach" - Tom Veneziano

Programy - wprowadzenie

W naszej pracy posługujemy się ugruntowanymi i sprawdzonymi metodami szkoleniowymi. Źródła naszej wiedzy pochodzą z organizacji tenisowych zajmujących się tworzeniem i propagowaniem wiedzy tenisowej. W śród nich znajduje się Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) itftennis.com oraz Polski Związek Tenisowy (PZT) pzt.pl. Nasze własne wieloletnie doświadczenia także pozwalają nam dobierać właściwe i najbardziej skuteczne narzędzia szkoleniowe do osiągania zamierzonych efektów. W pracy posługujemy się narzędziami gwarantującymi odpowiedni i zrównoważony rozwój, a nasza Kadra prezentuje wysoką kulturę osobistą w relacjach z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi.

Programy "przedszkole tenisowe", "mini-tenis" i "midi-tenis" są zgodne z założeniami międzynarodowego programu "Tenis 10 Play&stay" http://tenis10.pzt.pl/1_98/o-programie.aspx

Grupowe zajęcia tenisowe dla dorosłych oparte są o skuteczną i  sprawdzoną metodę nauczania „Game-based approach”.

Nasze programy przeznaczone są zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i szkół, przedszkoli oraz pracowników przedsiębiorstw.

Przedszkole tenisowe (grupa czerwona)

Program dla dzieci w wieku 5-6 lat prowadzony w grupach 8-10 osobowych. Program obejmuje naukę podstawowych nawyków ruchowych nakierowanych na tenis. Poprzez zabawę, konkursy i możliwe do realizacji przez dzieci ćwiczenia pozwalają na wprowadzenie najmłodszych w świat tenisa. Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu. Cena za miesiąc zajęć wynosi 140 zł/ 1x w tygodniu.

Mini-tenis (grupa pomarańczowa)

Program dla dzieci w wieku 7-9 lat prowadzony w grupie 6-8 osobowej. Celem tych zajęć jest nauka podstaw techniki i taktyki tenisowej. Nauka oparta jest przede wszystkim o grę pomiędzy uczestnikami i prowadzona jest na kortach o wymiarach 6x12m przez małe siatki tenisowe, lekkimi rakietami i lekkimi piłkami. Podczas tych zajęć zwracamy także uwagę na rozwój zdolności motorycznych takich jak: szybkość i koordynacja. Zajęcia utrzymane są w formie zabawowej z elementami rywalizacji. Elementem dodatkowym tego programu są sprawdziany, zawody i gry mini-turniejowe. Zajęcia odbywają się 1-2 razy w tygodniu. Cena za miesiąc zajęć wynosi 160 zł/ 1x w tygodniu lub 300 zł/ 2x w tygodniu.

Midi-tenis (grupa zielona)

Program dla dzieci w wieku 10-12 lat prowadzony w grupie 4-6 osobowej. Rozwój umiejętności tenisowych, nakierowanych na "duży" tenis poprzez realizację wysokich jakościowo zadań techniczno-taktycznych oraz motorycznych. Zajęcia prowadzone na korcie o wymiarach 8,23m x 20m. Do zajęć wykorzystane są odpowiednie piłki i rakiety dobrane do wzrostu uczestnika. Dodatkowo, kształtowany jest potencjał sprawnościowy (szybkość i koordynacja). Proponowany zarówno dla dzieci, które uczestniczyły w programach „przedszkole tenisowe” i/lub „mini tenis”, jak i dla początkujących. Zajęcia odbywają się 1-2 razy w tygodniu. Cena za miesiąc zajęć wynosi 180 zł/1x w tygodniu lub 320 zł/ 2x w tygodniu.

Młodzież na kort! (grupa żółta)

Program dla osób w wieku 13-17 lat prowadzony w grupie 4-5 osobowej. Zajęcia wyłącznie o charakterze tenisowym, realizowane na całym korcie z wykorzystaniem piłek turniejowych i stosownych przyborów. Założeniem programu jest ukształtowanie gracza potrafiącego swobodnie korzystać z "narzędzi" tenisowych, a także rozgrywać mecze tenisowe z zasadami i charakterystyką tenisa. Dzięki, w ten sposób nabytym umiejętnościom, osoba w przyszłości swobodnie będzie w stanie rozgrywać mecze tenisowe i turnieje tenisowe (firmowe). Zajęcia odbywają się 1-2 razy w tygodniu. Cena za miesiąc zajęć wynosi 190 zł/1x w tygodniu lub 340 zł/ 2x w tygodniu.

Dorośli na kort!

Program dla osób +18 lat prowadzony w grupie 3-4 osobowej. Zajęcia nastawione na osiągnięcie w jak najkrótszym czasie; podstawowego repertuaru uderzeń tenisowych, podstawowych strategii tenisowych, sposobów na poruszanie się po korcie, ale też umiejętności mentalnych zwiększających skuteczność gry. Program realizowany jest na poziomie początkującym oraz średniozaawansowanym. Zajęcia odbywają się 1-2 razy w tygodniu. Cena za miesiąc zajęć wynosi 210 zł/1x w tygodniu lub 380 zł/ 2x w tygodniu.

Kilka godzin i już grasz!

Zajęcia oparte są o założenie „game-based approach”. To założenie daje najbardziej efektywne rezultaty, pozwala na dużą aktywność ruchową dając poczucie osiąganego celu, który mają każde zajęcia. Taka forma zajęć ma pozytywny wpływ na kształtowanie techniki i taktyki osób dorosłych, dając poczucie wykorzystywania w 100% nabytych umiejętności. Nauczanie oparte na grze daje gwarancję panowania nad sytuacją na korcie (np. wpływ zawodnika na kierunek i siłę zagrania) oraz nad kontrolowaniem przebiegu spotkania meczowego poprzez:

  • stosowanie prawidłowych nawyków w postawie ogólnej
  • zasady gra-przerwa
  • prowadzenie gry w prawidłowym tempie
  • prawidłowego dobierania decyzji taktyczno-technicznych

Celem programu jest uzyskanie podstawowych narzędzi techniczno-taktycznych, mentalnych do prowadzenia gier tenisowych w trakcie spotkań towarzyskich, jak i spotkań meczowych.

Osoba po kursie potrafi:

  • potrafi swobodnie prowadzić wymiany z linii końcowej kortu
  • potrafi serwować i odbierać serwis
  • potrafi prawidłowo, w sposób uproszczony poruszać się po korcie
  • zna zasady gry (potrafi liczyć punkty, rozwiązywać sytuacje sporne i sędziować)
  • posiada podstawowe nawyki tenisowe (tzw. podstawy postawy zawodniczej na korcie)

Liczebność grupy: 1-2 osoby

Liczba zajęć: 10x 60 minut

Wiek uczestników: +16 lat

Cena kursu: 1400zł

Możliwość płatności w dwóch ratach

Rodzina na kort!

Program dla rodziców z dziećmi o charakterze rozwojowym połączonym z integracją na korcie. Poziom prowadzonych zajęć dostosowywany jest indywidualnie do poziomu, możliwości i potrzeb Rodziny.  Zajęcia odbywają się 1-2 razy w tygodniu w ustalonym indywidualnie terminie. Cena za 60 minut zajęć wynosi 140-160 zł.

Konsultacje indywidualne

Program dla osób +13 lat prowadzony z jednym uczestnikiem. Poziom merytoryczny i zajęć dopasowywany jest do potrzeb i oczekiwań Klienta. Zakres poruszanych obszarów to: techniczny, taktyczny, sprawnościowy lub mentalny. Terminy zajęć ustalane są indywidualnie. Cena za 60 minut zajęć wynosi od 110 zł do 150 zł i uzależniona jest o pory dnia i roku.

Program "Tennis Warrior" - nowość!

Program "Tennis Warior" jest przeznaczony dla osób +13 lat na poziomie zaawansowanym. Realizowany jest w oparciu o metodę stworzoną przez znakomitego amerykańskiego trenera tenisa Toma Veneziano. Program przede wszystkim pozwala zgłębić sferę mentalną tenisa, nauczyć się myśleć jak zawodowy tenisista, ale jednocześnie udoskonalić swoją grę bez zmiany techniki, grać swobodniej i pewniej, rozwinąć odporność psychiczną oraz wygrywać mecze nie będąc w najlepszej formie. Cena za 60 minut zajęć wynosi od 110 zł do 150 zł i uzależniona jest o pory dnia i roku.

Program "TennisFitness" 

TennisFitness, to grupowy program (4-8 osób) łączący elementy tenisa z elementami Fitnessu. Zajęcia odbywają się na korcie przy udziale muzyki. Oprócz rakiet i piłek tenisowych, przyborami używanymi przy zajęciach są: Stepy, niskie płotki, skakanki, pachołki, itp. Zajęcia prowadzone są w formie dynamicznej z krótkimi przerwami. Polecane szczególnie dla kobiet. Celem jest zapoznanie się z elementami tenisa, poprawa samopoczucia i kondycji  fizycznej, tworzenie fajnej sportowej atmosfery. Zajęcia odbywają się 1x lub 2x w tygodniu w godzinach porannych lub wieczornych przez cały rok. Cena już od 120zł miesięcznie!